Výmena odkazov

Výmena odkazov je jednou z foriem získavania spätných odkazov pre svoju web stránku. Je to vzájomné zverejnenie odkazov medzi dvoma web stránkami, kde web stránka A zverejňuje odkaz na web stránku a web stránka B na oplátku zverejňuje odkaz na web stránku A. Toto vzájomné „odkazovanie sa“ prospešné pre obe web stránky. Jednak si týmto spôsobom dokážu sprostredkovať svojich návštevníkov a zároveň je to účinný nástroj internetového marketingu vlastnej web stránky.

Výmena odkazov je totiž tiež jedným zo spôsobov využívaných v SEO ( Search engine optimisation ), kde práve spätné odkazy na web stránku hrajú dôležitú rolu v posudzovaní celkovej dôležitosti web stránky. Táto „dôležitosť“ a relevancia informácii web stránky ju potom dostávajú na vyššie pozície vo výsledkoch vyhľadávania v internetových vyhľadávačoch.

Ideálna je výmena odkazov medzi web stránkami z jedného odvetvia respektíve podobného zamerania. Vtedy je výmena odkazov z hľadiska internetového marketingu najúčinnejšia.

späť na hlavnú stránku slovníka

V - pojmy začínajúce písmenom V


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.