Štatitstiky návštevnosti web stránky

Štatistiky návštevnosti sú spôsobom sledovania a analýzy návštevnosti web stránok. Každá web stránka poskytuje svojmu majiteľovi možnosť sledovať a analyzovať správanie návštevníkov pomocou nástrojov na analýzu štatistík jej návštevnosti.

Nástrojov na sledovanie a analýzu návštevnosti web stránok existuje pomerne veľké množstvo, asi najznámejším a najprepracovanejším z nich je však Google Analytics vyvinutý spoločnosťou Google Inc..

Tento nástroj umožňuje sledovanie návštevnosti naozaj do najmenších podrobností. Meria počet a pomer návštevníkov k unikátnym návštevníkom web stránky, pomery priamej návštevnosti, návštevnosti z vyhľadávačov a odkazujúcich web stránok, vyhodnocuje štatisticky najpopulárnejšie a najmenej populárne stránky a poskytuje mnohé ďalšie ukazovatele, ktoré pomáhajú majiteľom web stránok optimalizovať ich obsah pre postupné zvyšovanie jej návštevnosti.

Praktické nasadenie týchto nástrojov na sledovanie návštevnosti web stránky nie je nijak komplikované. Väčšinou stačí umiestniť do zdrojového kódu web stránky javascriptový kód a ten zabezpečí všetko ostatné.

Bežnou praxou je tiež, že firmy poskytujúce web hosting poskytujú ako doplnkovú službu k nemu, správcovskú web stránku, kde jednou z ponúkaných služieb sú aj štatistiky návštevnosti web stránky. Tieto štatistiky nevyžadujú v zdrojovom kóde web stránky žiaden javascript, pretože sa získavajú z log súborov servra.

späť na hlavnú stránku slovníka

S - pojmy začínajúce písmenom S


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.