Sémantika web stránky

Sémantika web stránky je gramatika jej tvorby, presnejšie gramatika tvorby jej zdrojového kódu. Ako každý jazyk aj programovací jazyk ( HTML, XHTML ), ktorým sú vytvárané web stránky má svoje presné pravidlá. Správna sémantika obsahu v zdrojovom kóde je jedným z týchto pravidiel.

Správna sémantika ( značkovanie obsahu ) dáva obsahu web stránok správny význam a zodpovedajúcu štruktúru. Sémantika určuje aký význam majú obsahové prvky web stránky a tiež popisuje vzťahy medzi nimi.

V praxi napríklad definuje v zdrojovom kóde web stránky, či je určitý text nadpisom, odstavcom, či zoznamom položiek. Rozlišuje napríklad až šesť úrovní nadpisov podľa ich dôležitosti a tak ako v bežnom jazyku určuje ich hierarchické radenie v obsahu.

Správna sémantika web stránky je jedným z dôležitých faktorov optimalizácie web stránok pre internetové vyhľadávače ( SEO – Search Engine optimisation ). Dôvodom je, že správna sémantika web stránky dokáže internetovému vyhľadávaciemu robotovi popísať obsah webu detailnejšie a presnejšie ako tá so sémantikou nesprávnou.

späť na hlavnú stránku slovníka

S - pojmy začínajúce písmenom S


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.