Pop-up okno

Pop-up okno je označením pre vyskakovacie okno internetového prehliadača, ktoré sa otvorí bez vyžiadania užívateľa pri načítavaní web stránky. Toto nové okno má oproti klasickému oknu prehliadača oklieštenú podobu ( chýba menu prehliadača, stavový riadok, pole pre zadanie adresy, či posuvníky ). Jeho obsahom sú zväčša reklamné informácie, ktoré majú užívatelia „bezpodmienečne“ vidieť.

Dnes už nie sú natoľko populárne ako v minulosti, keďže prax ukázala, že sú pre užívateľa skôr otravné ako atraktívne a pozornosť pútajúce.

Dnes sa pop-up okno využíva skôr na zobrazenie doplnkových informácií k určitým funkciám, či procesom na web stránke, vždy však až na vyžiadanie užívateľa.

Typickým príkladom sú napríklad informácie o cene dopravy v procese nákupného košíka eshopu. V takomto prípade je lepšie pre túto doplnkovú informáciu využiť pop-up okno, aby nemusel užívateľ len kvôli tejto informácií opustiť rozbehnutý proces nákupu.

späť na hlavnú stránku slovníka

P - pojmy začínajúce písmenom P


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.