PPA ( Pay-per-action )

PPA je obchodný model v internetovej reklame, ktorý označuje spôsob odmeny za poskytnutie reklamného priestoru. Inzerent uhrádza poskytovateľovi reklamného priestoru odmenu za presne dohodnutú akciu užívateľa. Touto akciou zvyčajne býva kúpa tovaru, stiahnutie brožúry, či odoslanie dopytu užívateľom web stránky.

Príklad: Inzerent má mesačný rozpočet 50 €. Dohodnutá cena CPA je 1€. Dohodnutou akciou je predaj výrobku. Počas mesiaca sa zobrazí jeho reklama 1000 ľuďom, z týchto 1000 ľudí si 100 ľudí na reklamný odkaz inzerenta klikne a z tohto počtu si 10 ľudí tento výrobok na web stránke kúpi.

Inzerent zaplatí poskytovateľovi reklamného priestoru za 10 ľudí, ktorí vykonali na jeho web stránke dohodnutú akciu / nákup. Celková mesačná cena za reklamu je preňho 10€, teda 40€ mu zostáva v rozpočte pre ďalší mesiac.

späť na hlavnú stránku slovníka

P - pojmy začínajúce písmenom P


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.