Optimalizácia web stránky vám zvýši návštevnosť webu. Optimalizujte u myage.sk

Optimalizácia web stránky

Optimalizácia web stránky je súbor metód používaných pre zlepšenie použiteľnosti web stránky pre jej užívateľa. Optimalizácia web stránky je často zamieňaná so SEO, alebo optimalizáciou web stránky pre internetové vyhľadávače ( zlepšenie umiestnenia vo výsledkoch vyhľadávania ).

Je to tak najmä preto, lebo so SEO má optimalizácia web stránky mnoho metód rovnakých. Toto vychádza z faktu, že web stránky sa vždy koniec koncov optimalizujú pre užívateľa nie pre vyhľadávače. Vyhľadávače sa však logicky snažia užívateľovi ponúknuť obsah, ktorý bude preňho tým optimálnym, tým sa snahy oboch týchto metód prekrývajú.

Optimalizácia web stránky sa vždy zameriava na zlepšovanie prostredia web stránky vzhľadom k jej užívateľovi. Spôsobov je mnoho, za všetky sa však dá spomenúť rýchle načítavanie obsahu web stránky, výskyt kľúčových slov v obsahu webu na dôležitých miestach ( v nadpisoch, v záhlaví dokumentu a pod. ), prehľadné a konzistentné členenie obsahu a podobne.

Odporúčané články

späť na hlavnú stránku slovníka

O - pojmy začínajúce písmenom O


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.