Návštevnosť web stránky

Návštevnosť web stránky je údaj, o tom koľko ľudí navštívilo web stránku za určité časové obdobie. Tento údaj je možné zmerať a získať prostredníctvom nástrojov na meranie návštevnosti web stránok ( napríklad Google Analytics ).

Z údajov zozbieraných takýmto nástrojom na monitoring návštevnosti web stránky je možné získať rôzne ďalšie súvisiace informácie.

Typicky ide o informácie tohto typu. Koľko ľudí celkovo navštívilo web stránku, koľko z nich navštívilo web stránku opakovane, koľko ľudí sa dostalo na web stránku z prehliadačov, koľko z odkazujúcich web stránok, koľko ľudí navštívilo web stránku priamo zadaním adresy do internetového prehliadača a podobne.

Údajov, ktoré je možné získať z dát o návštevnosti web stránky je pomerne veľké množstvo a rozsah týchto dát zväčša závisí od ponuky, ktorú ponúka používaný nástroj na zbieranie údajov o návštevnosti.

späť na hlavnú stránku slovníka

N - pojmy začínajúce písmenom N


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.