Long tail

Výraz Long tail ( dlhý chvost ) sa užíva pre označenie javu pôvodne odpozorovaného z konkurenčných obchodných stratégii.

Princíp fungovania trhu, že existujú trhoví lídri, ktorí predávajú veľké množstvo malého počtu produktov, ale rovnako popri nich existuje množstvo menších predajcov, ktorí predávajú naopak malé množstvo veľkého počtu produktov dal priestor pre vznik pojmu long tail.

Long tail sú práve títo menší hráči trhu, ktorí dokážu prosperovať bez potreby atakovať lídrov trhu. Long tail stratégiou zameranou na produkty s menším počtom zákazníkov, ale zároveň s vysokou špecializáciou.

Stratégia Long Tail sa potom preniesla do mnohých ďalších oblastí. Je ju totiž možné veľmi ľahko transformovať. V internetovej reklame sa stratégia Long Tail využíva napríklad v PPC reklamných systémoch, kde sa inzerenti so stratégiou Long Tail snažia inzerovať na menej vyhľadávané ( tým menej konkurenčné a lacnejšie ) kľúčové slová a nesnažia sa bojovať cenou pri najvyhľadávanejších ( tým aj najkonkurenčnejších a najdrahších ) kľúčových slovách.

späť na hlavnú stránku slovníka

L - pojmy začínajúce písmenom L


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.