Linkbaiting

Linkbaiting je lákanie spätných odkazov. Lákaním sa označuje snaha, aby na web stránku odkazovali iné webové stránky z daného odvetvia a tým stúpala jej dôležitosť ako odbornej autority v danej oblasti. Prostriedkom na dosiahnutie tohto cieľa je vytvorenie web stránky s unikátnym a užívateľsky cenným obsahom, ktorý by podnecoval ostatné web stránky, aby naňu odkazovali.

Snaha o tvorbu unikátneho obsahu nie je v tomto prípade nijak prvoplánová. Linkbaiting je jednou z taktík, ktoré sa používajú pri optimalizácií web stránok pre internetové vyhľadávače ( SEO ).

Za linkbaitingom je snaha o propagáciu a zvyšovanie popularity optimalizovanej web stránky a jej lepšie hodnotenie zo strany vyhľadávačov ( tým aj vyššie umiestňovanie vo výsledkoch vyhľadávania, ktoré vyhľadávač poskytne užívateľovi ).

Linkbaiting je jednou z techník SEO offpage optimalizácie web stránky.

späť na hlavnú stránku slovníka

L - pojmy začínajúce písmenom L


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.