Google Analytics

Google Analytics je online nástroj spoločnosti Google Inc., ktorý poskytuje štatistiky návštevnosti web stránok. Princípom fungovania je umiestnenie časti zdrojového kódu od Google do web stránky majiteľa. Tento kus kódu potom zabezpečuje zbieranie informácie, ktoré sú majiteľovi web stránky prístupné cez rozhranie služby Google Analytics na stránke www.google.com/analytics/.

Google Analytics poskytuje naozaj široký okruh informácií o návštevníkoch web stránky. Od základných informácií ako sú počet návštev na web stránke, počet unikátnych návštevníkov, zdroje návštevnosti ( vyhľadávače, odkazujúce stránky alebo priama návštevnosť ), kľúčové slová cez, ktoré návštevníci web našli až po naozaj veľmi podrobné štatistiky napríklad o čase, ktorý návštevníci strávili prezeraním web stránky, najpopulárnejších stránkach, ale aj informácie o najčastejších internetových prehliadačoch, či rozlíšeniach obrazovky, ktoré používajú návštevníci web stránky.

späť na hlavnú stránku slovníka

G - pojmy začínajúce písmenom G


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.