Google AdSense

Google AdSense je služba, ktorú vytvorila a prevádzkuje spoločnosť Google Inc. Je určená majiteľom web stránok, autorom a vydavateľom webového obsahu. Týmto Google ponúka AdSense ako program sprostredkovaného zobrazovania kontextovej reklamy reklamného systému Google Adwords v obsahu ich web stránok.

Odplatou za toto sprostredkované zobrazenie je pre majiteľov a vydavateľov získanie časti podielu na zisku z tohto systému. Za každé kliknutie na reklamný odkaz pochádzajúce z ich web stránky sú zo strany Google dohodnutým spôsobom odmeňovaní.

Google sa tým vzdáva časti peňazí pochádzajúcich od inzerenta v Google AdWords v prospech sprostredkovateľa, ktorý zobrazoval kontextovú reklamu v rámci obsahu svojej web stránky a dopomohol tak získať webu inzerenta nového návštevníka.

Reklamné odkazy Google Adwords sa zobrazujú na stránke majiteľov / vydavateľov buď ako uprednostnené výsledky vyhľadávania ( ak web stránka vyhľadávanie používa ) alebo panel s kontextovou reklamou.

Výber zobrazovaných kontextových reklám samozrejme súvisí s obsahových zameraním webu na ktorom sa reklamy objavujú. Selekcia prebieha na základe kľúčových slov, ktoré web stránka obsahuje a ktoré má inzerent zároveň označené v systéme Google Adwords ako tie relevantné k jeho reklamnému odkazu.

Na obsahových weboch venujúcim sa napríklad starostlivosti o psa, sa na základe kľúčových slov v obsahu stránky môžu objaviť reklamné odkazy na psie granule, veterinárne služby, či obchod s potrebami pre týchto domácich miláčikov.

späť na hlavnú stránku slovníka

G - pojmy začínajúce písmenom G


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.