Cache

Cache je vyrovnávacia pamäť internetového prehliadača, ktorá zabezpečuje dočasné ukladanie obsahu navštívených web stránok ( súborov obrázkov a ďalšieho obsahu ) na lokálny pevný disk počítača. Účelom tohto ukladania je rýchlejšie načítanie web stránky pri opätovnej návšteve webu v budúcnosti.

Internetový prehliadač pri opätovných návštevách prenáša vlastne z internetu iba časti web stránky, ktoré nemá k dispozícii lokálne z predchádzajúcich návštev, a tým skracuje čas a zvyšuje rýchlosť načítavania obsahu web stránky.

Cache z času na čas zapríčiňuje problém so „starým“ obsahom webu, keď číta obsah z lokálne uložených dát miesto z internetu. Tomuto problému je možné ľahko predísť nastavením automatického mazania „dočasných internetových súborov“ po určitom časovom období. Rovnako každý prehliadač má tiež funkciu Refresh, či Obnoviť ( zväčša klávesová skratka F5 ), ktorá zabezpečí, znovu načítanie obsahu z internetu.

späť na hlavnú stránku slovníka

C - pojmy začínajúce písmenom C


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.