Nechajte si navrhnúť účinný flash banner od myage.sk Profesionálna tvorba flash bannerov.

Banner ( flash banner )

Reklamný banner, tiež flashový banner je označenie pre reklamný formát používaný v internetovej reklame. Ide o statický alebo animovaný grafický prvok presne definovaných rozmerov, ktorý je reklamou na určitý produkt, tovar alebo službu.

Býva zväčša umiestnený v plochách vyhradených pre reklamu na partnerských web stránkach alebo v reklamných systémoch väčších portálov. Teda zväčša mimo web stránky inzerenta ( nie je to však pravidlom, môže byť umiestnený aj v rámci vlastnej web stránky a propagovať produkty a služby dovnútra webu ).

Jeho cieľom je upútať pozornosť návštevníka stránky a stimulovať ho k akcii. Tou akciou býva zväčša prekliknutie sa cez banner na web stránku s kompletnou reklamnou informáciou, na ktorú má banner návštevníka prilákať.

Ceny za uverejnenie reklamného banneru sa môžu odvíjať od počtu impresií ( teda videní ), alebo od časového obdobia počas, ktorého je reklamný banner na stránke zobrazený.

Cenový model odvíjajúci sa od počtu impresií je označovaný ako CPT ( cost-per-thousands ) alebo CPM ( cost-per-mille ). Ako už názov napovedá ide o dohodnutú cenu za tisíc zobrazení reklamného banneru. Pri cene za časové obdobie je určená pevná cena za uverejnenie banneru počas dohodnutého časového obdobia ( napríklad jedného mesiaca ).

Menej častý, ale napriek tomu kde tu používaný, spôsob odmeny za uverejnenie flashových reklamných bannerov sa označuje ako CPC ( cost-per-click ). Pri tomto spôsobe neplatí inzerent za počet zobrazení banneru, ani za časové obdobie, ale len za kliknutia užívateľa na banner. CPC cenový model je však využívaný viac v PPC ( pay-per-click ) systémoch pri reklamných odkazoch a kontextovej reklame.

Reklamné bannery sú tiež niekedy označované ako prúžková reklama.

späť na hlavnú stránku slovníka

B - pojmy začínajúce písmenom B


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.