Affiliate program

Affiliate program obchodný partnerský program medzi dvoma alebo viacerými web stránkami, kde jedna web stránka prináša druhej svojich návštevníkov / zákazníkov.

Toto sprostredkovanie návštevnosti sa zvyčajne realizuje prostredníctvom reklamných bannerov / odkazov, odporúčaním alebo preberaním obsahu hlavnej web stránky.

Na základe vykonania tohto sprostredkovania, alebo určitej akcie ( nákupu, kliknutia a podobne ) na cieľovej web stránke je za toto sprostredkovanie dohodnutým províznym spôsobom sprostredkujúca web stránka odmenená.

Príkladom takéhoto programu je internetový reklamný systém Google Adwords, ktorý zobrazuje svoje reklamné odkazy ( výsledky vyhľadávania, kontextovú reklamu ) v sieti partnerských web stránok, ktoré ich preberajú do obsahu svojich stránok. Pri každom kliknutí užívateľa na obsah sprostredkovaný od Google sú potom web stránky dohodnutým spôsobom odmeňované.

To je však len jeden z mnohých príkladov. Je množstvo affiliate programov, ktoré fungujú trocha odlišným spôsobom. Princípom affiliate programu je však vždy sprostredkovanie návštevníka / zákazníka a odmena zaň.

späť na hlavnú stránku slovníka

A - pojmy začínajúce písmenom A


logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 logo-1 Ak sa Vám náš projekt páči, budeme radi, ak nás podporíte pridaním ikonky cookie.sk na Vašu web stránku. Pomôžete nám tým šíriť užitočné informácie z cookie.sk k ďaľším ľuďom. Ako pridať ikonku?.